2021 Ridgeline Ramble


                                                                                                  
                             Ridgeline Ramble
                             Trail Run & Relay
                         Eugene, OR    05/29/2021

                                      
                                 20K Results

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div   City          St Time      Pace  Start    Ahead Time Leader Ahead  Start    City Place City Total    
===== ===== ======================= == = ======== ===== ============= == ========= ===== ======== ========== ============= ======== ========== ========== 
    1   247 Jeff Bonezzi            33 M   1/3    M3034 Eugene        OR 1:14:47.9  6:02 8:29:11                           8:29:11           1         36 
    2   244 Mike Rosling            42 M   1/7    M4044 Corvallis     OR 1:18:32.2  6:20 8:29:14     3:44.3     3:44.3     8:29:14           1          1 
    3   232 Peter Younkin           44 M   2/7    M4044 Eugene        OR 1:21:07.2  6:32 8:29:13     2:35.0     6:19.3     8:29:13           2         36 
    4   281 Mike Tyler              54 M   1/4    M5054 Salem         OR 1:22:00.1  6:36 8:29:18     0:52.9     7:12.2     8:29:18           1          2 
    5   209 Adam Rue                46 M   1/3    M4549 Eugene        OR 1:22:28.7  6:39 8:29:14     0:28.6     7:40.8     8:29:14           3         36 
    6    99 Macie Gale              26 F   1/2    F2529 Eugene        OR 1:22:31.8  6:39 8:29:15     0:03.1     7:43.9     8:29:15           4         36 
    7    31 Louis Bodin             33 M   2/3    M3034 Boulder       CO 1:25:02.9  6:51 8:29:16     2:31.1    10:15.0     8:29:16           1          2 
    8    67 Todd Coblentz           53 M   2/4    M5054 Stayton       OR 1:25:06.6  6:51 8:29:16     0:03.7    10:18.7     8:29:16           1          3 
    9   264 Tim Cheek               45 M   2/3    M4549 Harrisburg    OR 1:25:43.1  6:54 8:29:15     0:36.5    10:55.2     8:29:15           1          1 
   10   230 Jamie Whitney           44 M   3/7    M4044 Eugene        OR 1:26:27.6  6:58 8:29:22     0:44.5    11:39.7     8:29:22           5         36 
   11   258 Ross Newman             35 M   1/4    M3539 Eugene        OR 1:27:07.6  7:01 8:29:12     0:40.0    12:19.7     8:29:12           6         36 
   12   273 Samantha Lee            33 F   1/9    F3034 Eugene        OR 1:27:16.1  7:02 8:29:20     0:08.5    12:28.2     8:29:20           7         36 
   13   185 Stephanie Kobylarz      32 F   2/9    F3034 Eugene        OR 1:30:02.3  7:15 8:29:19     2:46.2    15:14.4     8:29:19           8         36 
   14   261 Nate Peterson           44 M   4/7    M4044 Eugene        OR 1:30:22.7  7:17 8:29:17     0:20.4    15:34.8     8:29:17           9         36 
   15   257 Co Jones                48 M   3/3    M4549 Eugene        OR 1:31:27.2  7:22 8:29:18     1:04.5    16:39.3     8:29:18          10         36 
   16   229 James Wellington        41 M   5/7    M4044 Eugene        OR 1:32:10.4  7:26 8:29:15     0:43.2    17:22.5     8:29:15          11         36 
   17   187 Katy Kunkle             34 F   3/9    F3034 San Francisco CA 1:33:56.2  7:34 8:29:16     1:45.8    19:08.3     8:29:16           1          1 
   18    11 Michael Alonzo          43 M   6/7    M4044 Eugene        OR 1:34:16.1  7:36 8:29:17     0:19.9    19:28.2     8:29:17          12         36 
   19   188 Kristi Leblanc          37 F   1/4    F3539 Eugene        OR 1:34:28.9  7:37 8:29:25     0:12.8    19:41.0     8:29:25          13         36 
   20   220 Karla Snyder            48 F   1/5    F4549 Creswell      OR 1:35:23.3  7:41 8:29:16     0:54.4    20:35.4     8:29:16           1          1 
   21   222 Isis Sroka              39 F   2/4    F3539 Eugene        OR 1:35:37.4  7:42 8:29:21     0:14.1    20:49.5     8:29:21          14         36 
   22   197 Caitlin McKimmy         33 F   4/9    F3034 Boulder       CO 1:38:33.4  7:56 8:29:17     2:56.0    23:45.5     8:29:17           2          2 
   23   253 Tod Harris              55 M   1/4    M5559 Eugene        OR 1:39:01.2  7:59 8:29:18     0:27.8    24:13.3     8:29:18          15         36 
   24    53 Lance Casey             27 M   1/2    M2529 Eugene        OR 1:39:05.3  7:59 8:29:13     0:04.1    24:17.4     8:29:13          16         36 
   25   242 Art Renda               59 M   2/4    M5559 Albany        OR 1:40:38.8  8:06 8:29:15     1:33.5    25:50.9     8:29:15           1          1 
   26   194 Joel Martin             39 M   2/4    M3539 Springfield   OR 1:42:33.0  8:16 8:29:27     1:54.2    27:45.1     8:29:27           1          4 
   27   210 Kyle Salisbury          27 M   2/2    M2529 Eugene        UT 1:43:20.8  8:19 8:29:18     0:47.8    28:32.9     8:29:18          17         36 
   28   255 Andrew Highison         36 M   3/4    M3539 Eugene        OR 1:44:54.6  8:27 8:29:31     1:33.8    30:06.7     8:29:31          18         36 
   29   256 Christina Howard        50 F   1/3    F5054 Eugene        OR 1:45:14.7  8:29 8:29:21     0:20.1    30:26.8     8:29:21          19         36 
   30   215 Michael Shaver          52 M   3/4    M5054 Eugene        OR 1:46:03.0  8:32 8:29:27     0:48.3    31:15.1     8:29:27          20         36 
   31    39 Julie Bonaduce          33 F   5/9    F3034 Eugene        OR 1:46:13.4  8:33 8:29:27     0:10.4    31:25.5     8:29:27          21         36 
   32   205 Elena Protas            33 F   6/9    F3034 Eugene        OR 1:48:07.8  8:43 8:29:24     1:54.4    33:19.9     8:29:24          22         36 
   33   198 Derek Meyer             35 M   4/4    M3539 Portland      OR 1:48:22.3  8:44 8:29:24     0:14.5    33:34.4     8:29:24           1          4 
   34   169 Charles Hudson          63 M   1/4    M6064 Dorena        OR 1:48:50.4  8:46 8:29:43     0:28.1    34:02.5     8:29:43           1          1 
   35    86 Connor Ellis            31 M   3/3    M3034 Portland      OR 1:51:08.9  8:57 8:29:22     2:18.5    36:21.0     8:29:22           2          4 
   36   227 Jean Villagrana         32 F   7/9    F3034 Portland      OR 1:51:09.1  8:57 8:29:22     0:00.2    36:21.2     8:29:22           3          4 
   37   184 Ali Jones               29 F   2/2    F2529 Springfield   OR 1:51:11.7  8:57 8:29:38     0:02.6    36:23.8     8:29:38           2          4 
   38   132 Stanley Hall            67 M   1/2    M6569 Dexter        OR 1:51:48.7  9:00 8:29:53     0:37.0    37:00.8     8:29:53           1          1 
   39    94 Jesse Franco            44 M   7/7    M4044 Portland      OR 1:52:03.5  9:02 8:29:20     0:14.8    37:15.6     8:29:20           4          4 
   40   240 Tanguy Leborgne         55 M   3/4    M5559 Santa Cruz    CA 1:52:23.9  9:03 8:29:18     0:20.4    37:36.0     8:29:18           1          1 
   41    68 Yara Coblentz           47 F   2/5    F4549 Stayton       OR 1:53:42.5  9:09 8:29:32     1:18.6    38:54.6     8:29:32           2          3 
   42   195 Nicole Martinez         35 F   3/4    F3539 Eugene        OR 1:53:44.2  9:10 8:29:31     0:01.7    38:56.3     8:29:31          23         36 
   43   223 Danielle Stricklin      40 F   1/3    F4044 Eugene        OR 1:56:32.4  9:23 8:30:12     2:48.2    41:44.5     8:30:12          24         36 
   44   149 Scott Henrikson         57 M   4/4    M5559 Eugene        OR 1:57:21.1  9:27 8:29:25     0:48.7    42:33.2     8:29:25          25         36 
   45   234 Roger Bailey            61 M   2/4    M6064 Eugene        OR 1:57:41.0  9:29 8:29:31     0:19.9    42:53.1     8:29:31          26         36 
   46    19 Andrea Artman           44 F   2/3    F4044 Beaverton     OR 1:59:02.8  9:35 8:30:11     1:21.8    44:14.9     8:30:11           1          3 
   47   193 James Markus            61 M   3/4    M6064 Cottage Grove OR 2:05:14.7 10:05 8:29:46     6:11.9    50:26.8     8:29:46           1          1 
   48   190 Gina Lucero             43 F   3/3    F4044 Eugene        OR 2:07:26.0 10:16 8:29:31     2:11.3    52:38.1     8:29:31          27         36 
   49   141 Joy Hazel               30 F   8/9    F3034 Salem         OR 2:08:49.7 10:22 8:29:21     1:23.7    54:01.8     8:29:21           2          2 
   50    98 Julia Frantz            35 F   4/4    F3539 Eugene        OR 2:09:06.2 10:24 8:29:27     0:16.5    54:18.3     8:29:27          28         36 
   51    42 Christina Bridge        45 F   3/5    F4549 Sublimity     OR 2:12:10.9 10:39 8:29:31     3:04.7    57:23.0     8:29:31           1          1 
   52   249 Ken Finch               62 M   4/4    M6064 Beaverton     OR 2:15:27.1 10:54 8:29:27     3:16.2  1:00:39.2     8:29:27           2          3 
   53   225 Danielle Tubman         47 F   4/5    F4549 Eugene        OR 2:15:30.1 10:55 8:29:38     0:03.0  1:00:42.2     8:29:38          29         36 
   54   238 Sarah Hocken            48 F   5/5    F4549 Eugene        OR 2:15:30.2 10:55 8:29:38     0:00.1  1:00:42.3     8:29:38          30         36 
   55   228 Mika Welborn            54 F   2/3    F5054 Springfield   OR 2:16:55.4 11:02 8:29:36     1:25.2  1:02:07.5     8:29:36           3          4 
   56   154 Edward Hiatt            50 M   4/4    M5054 Eugene        OR 2:21:49.6 11:25 8:29:39     4:54.2  1:07:01.7     8:29:39          31         36 
   57   123 Amanda Gray             34 F   9/9    F3034 Stayton       OR 2:30:57.4 12:09 8:29:34     9:07.8  1:16:09.5     8:29:34           3          3 
   58   206 Richard Quigley         69 M   2/2    M6569 Eugene        OR 2:36:10.1 12:34 8:29:23     5:12.7  1:21:22.2     8:29:23          32         36 
   59   262 Sharon Smith            62 F   1/1    F6064 Eugene        OR 2:44:43.1 13:16 8:30:01     8:33.0  1:29:55.2     8:30:01          33         36 
   60    56 Lara Castillo           53 F   3/3    F5054 Eugene        OR 2:51:32.2 13:49 8:29:27     6:49.1  1:36:44.3     8:29:27          34         36 
   61    85 Celeste Dickey          65 F   1/1    F6569 Springfield   OR 2:51:33.4 13:49 8:29:28     0:01.2  1:36:45.5     8:29:28           4          4