2021 Miles On Memorial


                                                                                                    
                             Miles On Memorial
                                15K/10K/5K
                         Eugene, OR    05/31/2021

                      Results By Eclectic Edge Racing
                                     5K Results

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div    City          St Time      Pace  Start    Agegrade   Ahead Time Leader Ahead  Start    City Place City Total    
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ========= ===== ======== ========== ========== ============= ======== ========== ========== 
    1   718 Paul White              48 M   1/1    M4549  Tigard        OR   16:48.8  5:25 9:04:07   86.31                              9:04:07           1          1 
    2   688 Tim Harker              29 M   1/2    M2529  Pleasant Grov UT   16:55.1  5:27 9:04:04   76.25        0:06.3     0:06.3     9:04:04           1          2 
    3   676 Macayla Arsenault       30 F   1/4    F3034  Bend          OR   18:37.5  6:00 9:04:05   79.45        1:42.4     1:48.7     9:04:05           1          3 
    4   735 Rod Thompson            72 M   1/3    M7074  Bend          OR   22:19.0  7:11 9:04:41   81.03        3:41.5     5:30.2     9:04:41           2          3 
    5   740 Ronan McElligott        10 M   1/4    M0110  Eugene        OR   22:25.9  7:14 9:04:18   70.38        0:06.9     5:37.1     9:04:18           1         21 
    6   717 Jun White               45 F   1/4    F4549  Portland      OR   22:39.1  7:18 9:04:17   70.06        0:13.2     5:50.3     9:04:17           1          1 
    7   733 Nathan Stembridge       22 M   1/1    M2024  Eugene        OR   22:45.9  7:20 9:04:14   56.68        0:06.8     5:57.1     9:04:14           2         21 
    8   737 Ben Coutant             61 M   1/4    M6064  Eugene        OR   22:55.9  7:23 9:04:11   70.56        0:10.0     6:07.1     9:04:11           3         21 
    9   699 Karen Sandrik           38 F   1/2    F3539  Salem         OR   23:06.6  7:27 9:04:15   65.43        0:10.7     6:17.8     9:04:15           1          3 
   10   692 Kelly McConnell Douthet 33 F   2/4    F3034  Eugene        OR   23:22.4  7:32 9:04:17   63.57        0:15.8     6:33.6     9:04:17           4         21 
   11   727 Leana Leo               31 F   3/4    F3034  Bend          OR   23:35.4  7:36 9:04:16   62.78        0:13.0     6:46.6     9:04:16           3          3 
   12   680 Jesus Cortez            50 M   1/1    M5054  Roseburg      OR   23:40.1  7:38 9:04:14   62.27        0:04.7     6:51.3     9:04:14           1          2 
   13   744 John Hall               64 M   2/4    M6064  Eugene        OR   24:26.9  7:53 9:04:17   67.98        0:46.8     7:38.1     9:04:17           5         21 
   14   687 Alex Harker             28 F   1/1    F2529  Pleasant Grov UT   25:24.6  8:11 9:04:17   58.23        0:57.7     8:35.8     9:04:17           2          2 
   15   726 Brian Kau               57 M   1/2    M5559  Eugene        OR   26:11.6  8:26 9:04:20   59.65        0:47.0     9:22.8     9:04:20           6         21 
   16   723 Steven Grube            59 M   2/2    M5559  Eugene        OR   26:38.1  8:35 9:04:21   59.66        0:26.5     9:49.3     9:04:21           7         21 
   17   696 Audrey Puscas           58 F   1/2    F5559  Salem         OR   27:40.8  8:55 9:04:24   67.20        1:02.7    10:52.0     9:04:24           2          3 
   18   724 Brandon Harris          35 M   1/2    M3539  Veneta        OR   27:56.4  9:00 9:04:12   47.15        0:15.6    11:07.6     9:04:12           1          1 
   19   701 Michael Scarberry       61 M   3/4    M6064  Eugene        OR   28:40.8  9:14 9:04:27   56.41        0:44.4    11:52.0     9:04:27           8         21 
   20   741 Sayuri McElligott        8 F   1/1    F0110  Eugene        OR   28:45.3  9:16 9:04:27   62.97        0:04.5    11:56.5     9:04:27           9         21 
   21   683 Alan Fullerton          35 M   2/2    M3539  Eugene        OR   30:40.5  9:53 9:04:43   42.95        1:55.2    13:51.7     9:04:43          10         21 
   22   707 Isaac Smith             14 M   1/1    M1114  Eugene        OR   31:16.7 10:05 9:04:18   45.36        0:36.2    14:27.9     9:04:18          11         21 
   23   728 Benjamin Lucas          25 M   2/2    M2529  Eugene        OR   33:54.5 10:55 9:04:33   38.03        2:37.8    17:05.7     9:04:33          12         21 
   24   709 Lola Smith              14 F   1/1    F1114  Springfield   OR   34:02.4 10:58 9:04:30   46.15        0:07.9    17:13.6     9:04:30           1          8 
   25   722 Sherra Flippen          50 F   1/2    F5054  Springfield   OR   34:03.6 10:58 9:04:40   49.21        0:01.2    17:14.8     9:04:40           2          8 
   26   693 Joseph Miller           33 M   1/1    M3034  Albany        OR   35:17.0 11:22 9:04:34   36.99        1:13.4    18:28.2     9:04:34           1          1 
   27   736 Boden Riday-White       10 M   2/4    M0110  Eugene        OR   35:46.9 11:31 9:04:35   44.12        0:29.9    18:58.1     9:04:35          13         21 
   28   719 Anne Wright             34 F   4/4    F3034  Eugene        OR   35:49.0 11:32 9:04:35   41.60        0:02.1    19:00.2     9:04:35          14         21 
   29   731 Jonah Phillips           8 M   3/4    M0110  Eugene        OR   35:49.6 11:32 9:04:31   47.50        0:00.6    19:00.8     9:04:31          15         21 
   30   745 Allene McKnight         55 F   2/2    F5559  Springfield   OR   36:33.7 11:47 9:05:00   48.86        0:44.1    19:44.9     9:05:00           3          8 
   31   738 Andy McWilliams         67 M   1/1    M6569  Eugene        OR   37:59.9 12:14 9:04:26   44.96        1:26.2    21:11.1     9:04:26          16         21 
   32   739 Alisha Silkey           40 F   1/1    F4044  Eugene        OR   38:02.8 12:15 9:04:32   40.19        0:02.9    21:14.0     9:04:32          17         21 
   33   695 Michael Ponichtera      72 M   2/3    M7074  Springfield   OR   38:55.2 12:32 9:04:49   46.45        0:52.4    22:06.4     9:04:49           4          8 
   34   691 Kellie Lee              49 F   2/4    F4549  Elmira        OR   42:58.8 13:51 9:04:57   38.53        4:03.6    26:10.0     9:04:57           1          1 
   35   729 Don Miller              74 M   3/3    M7074  Eugene        OR   45:51.3 14:46 9:05:01   40.63        2:52.5    29:02.5     9:05:01          18         21 
   36   730 Marilyn Miller          72 F   1/1    F7074  Eugene        OR   45:55.0 14:47 9:04:59   50.13        0:03.7    29:06.2     9:04:59          19         21 
   37   714 Emily Timoshevskiy      36 F   2/2    F3539  Springfield   OR   46:18.5 14:55 9:04:52   32.38        0:23.5    29:29.7     9:04:52           5          8 
   38   681 Art Dietz               87 M   1/1    M8099  Eugene        OR   47:29.5 15:18 9:04:56   55.05        1:11.0    30:40.7     9:04:56          20         21 
   39   689 Lisse Heflin            49 F   3/4    F4549  Roseburg      OR   50:55.9 16:24 9:04:54   32.51        3:26.4    34:07.1     9:04:54           2          2 
   40   743 Stacey Burgett          52 F   2/2    F5054  Pleasant Hill OR   53:37.8 17:16 9:04:49   32.05        2:41.9    36:49.0     9:04:49           1          1 
   41   725 Kara Henry              48 F   4/4    F4549  Monroe        OR   53:38.1 17:16 9:04:49   30.52        0:00.3    36:49.3     9:04:49           1          1 
   42   713 Dmitry Timoshevskiy      6 M   4/4    M0110  Springfield   OR   54:33.9 17:34 9:04:53   34.27        0:55.8    37:45.1     9:04:53           6          8 
   43   715 Mikhail Timoshevskiy    41 M   1/1    M4044  Springfield   OR   54:35.3 17:35 9:04:52   25.19        0:01.4    37:46.5     9:04:52           7          8 
   44   734 Dan Uselton             60 M   4/4    M6064  Salem         OR 1:06:29.7 21:25 9:04:32   24.12       11:54.4    49:40.9     9:04:32           3          3