2022 First Run - New Year's Eve


                                                                                                  
                     First Run - New Year's Eve & Day
                           The Year Starts Here
                           Eugene, OR    1/1/22
 
                     Results By Eclectic Edge Racing  
                                10K Results

Place Name                    No.   Ag S Div/Tot  Div    City          St Time      Pace  Behind     Behind Leader    
===== ======================= ===== == = ======== ====== ============= == ========= ===== ========== ============= 
    1 Bradley Ferner           1382 27 M   1/1    M2529  Twentynine Pa CA   36:55.7  5:57                          
    2 Andrew Steier            1468 31 M   1/4    M3034  Eugene        OR   37:38.5  6:04    0:42.8     0:42.8     
    3 Jesse Rice               1455 34 M   2/4    M3034  Eugene        OR   39:36.2  6:23    1:57.7     2:40.5     
    4 Tommy Vu                 1474 34 M   3/4    M3034  Salem         OR   42:42.0  6:53    3:05.8     5:46.3     
    5 Juan Gomez               1498 39 M   1/1    M3539  Independence  OR   42:43.6  6:53    0:01.6     5:47.9     
    6 Rachel Hawkins           1402 29 F   1/2    F2529  Glide         OR   43:35.1  7:01    0:51.5     6:39.4     
    7 Cole Eakin               1377 24 M   1/2    M2024  Corvallis     OR   45:29.5  7:20    1:54.4     8:33.8     
    8 Jimmy O                  1445 49 M   1/2    M4549  Springfield   OR   46:59.8  7:34    1:30.3    10:04.1     
    9 Kody Bennett             1242 24 M   2/2    M2024  Dexter        OR   47:36.4  7:40    0:36.6    10:40.7     
   10 Nate Peterson              10 45 M   2/2    M4549  Eugene        OR   48:33.9  7:49    0:57.5    11:38.2     
   11 Noah Durbin              1376 19 M   1/1    M1519  Springfield   OR   49:03.8  7:54    0:29.9    12:08.1     
   12 Jeffrye Barbisan           21 63 M   1/3    M6064  Eugene        OR   49:24.6  7:58    0:20.8    12:28.9     
   13 Colin Miller             1430 30 M   4/4    M3034  Eugene        OR   49:31.0  7:59    0:06.4    12:35.3     
   14 Abigail Dulley           1375 17 F   1/1    F1519  Albany        OR   50:41.1  8:10    1:10.1    13:45.4     
   15 Ben Coutant              1493 61 M   2/3    M6064  Eugene        OR   51:33.3  8:18    0:52.2    14:37.6     
   16 Kara Schnoes             1461 36 F   1/3    F3539  Eugene        OR   53:43.1  8:39    2:09.8    16:47.4     
   17 John Hall                  48 65 M   1/2    M6569  Eugene        OR   54:44.8  8:49    1:01.7    17:49.1     
   18 Brian Kau                1413 58 M   1/2    M5559  Eugene        OR   56:32.2  9:06    1:47.4    19:36.5     
   19 Stephanie Shire            44 36 F   2/3    F3539  Eugene        OR   56:42.4  9:08    0:10.2    19:46.7     
   20 Richard Clark              23 67 M   2/2    M6569  Eugene        OR   58:10.2  9:22    1:27.8    21:14.5     
   21 Ross Nettleship          1441 50 M   1/1    M5054  Eugene        OR   59:37.1  9:36    1:26.9    22:41.4     
   22 Christine Strom            16 52 F   1/3    F5054  Eugene        OR 1:01:11.7  9:51    1:34.6    24:16.0     
   23 Gina Olson                  5 48 F   1/2    F4549  Eugene        OR 1:01:12.9  9:52    0:01.2    24:17.2     
   24 Renee Irvin              1406 59 F   1/1    F5559  Eugene        OR 1:01:34.3  9:55    0:21.4    24:38.6     
   25 Sarah Davis              1373 30 F   1/3    F3034  Veneta        OR 1:01:35.4  9:55    0:01.1    24:39.7     
   26 Hong Bui                 1254 43 F   1/2    F4044  Eugene        OR 1:03:28.9 10:13    1:53.5    26:33.2     
   27 Brian Nicol              1443 70 M   1/1    M7074  Corvallis     OR 1:03:28.9 10:13              26:33.2     
   28 Michael Richardson       1456 58 M   2/2    M5559  Eugene        OR 1:04:47.9 10:26    1:19.0    27:52.2     
   29 Jan Buhmann                22 60 M   3/3    M6064  Eugene        OR 1:04:47.9 10:26              27:52.2     
   30 Cindy Nicol              1444 68 F   1/4    F6569  Corvallis     OR 1:07:20.1 10:51    2:32.2    30:24.4     
   31 Rachel Bengtson          1237 42 F   2/2    F4044  Springfield   OR 1:07:38.0 10:54    0:17.9    30:42.3     
   32 Lynn Albert              1487 46 F   2/2    F4549  Independence  OR 1:09:33.9 11:12    1:55.9    32:38.2     
   33 Kathryn Ness               49 30 F   2/3    F3034  Corvallis     OR 1:10:19.5 11:20    0:45.6    33:23.8     
   34 Chelsea Rose               50 30 F   3/3    F3034  Corvallis     OR 1:10:19.6 11:20    0:00.1    33:23.9     
   35 Elizabeth Rowley         1457 52 F   2/3    F5054  Eugene        OR 1:12:24.6 11:40    2:05.0    35:28.9     
   36 Laura Nicholas           1442 38 F   3/3    F3539  Eugene        OR 1:16:17.9 12:17    3:53.3    39:22.2     
   37 Anna Houpt               1499 67 F   2/4    F6569  Creswell      OR 1:16:59.8 12:24    0:41.9    40:04.1     
   38 Katelyn Peet             1448 29 F   2/2    F2529  Salem         OR 1:17:22.2 12:28    0:22.4    40:26.5     
   39 Debra Nelson               32 66 F   3/4    F6569  Eugene        OR 1:31:28.2 14:44   14:06.0    54:32.5     
   40 Dorene Morris            1439 68 F   4/4    F6569  Eugene        OR 1:31:34.1 14:45    0:05.9    54:38.4     
   41 Heather Jammeh           1410 52 F   3/3    F5054  Eugene        OR 1:46:31.7 17:09   14:57.6  1:09:36.0