2022 Lucky Clover


                                                               Lucky Clover
                                 10K & 5K
                       Springfield, OR    03/17/2022
 
                     Results By Eclectic Edge Racing 

                           5K Trail Results          

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div    City          St Cityplace Citytotal Time      Pace  Start    Agegrade Back       Leader        
===== ===== ======================= == = ======== ====== ============= == ========= ========= ========= ===== ======== ======== ========== ========== 
    1    54 Nathan Estes            34 M   1/1    M3034  Eugene        OR         1        19   18:17.2  5:54 17:30:02  71.73                         
    2   163 James Wellington        42 M   1/2    M4044  Drain         OR         1         1   19:09.8  6:11 17:30:02  72.28      0:52.6     0:52.6  
    3    53 Adrian Estes            12 M   1/1    M1114  Springfield   OR         1         7   21:23.7  6:54 17:30:12  69.49      2:13.9     3:06.5  
    4   129 Heike McNeil            48 F   1/4    F4549  Eugene        OR         2        19   23:23.0  7:32 17:30:07  69.99      1:59.3     5:05.8  
    5   122 Trisha Mantel           36 F   1/2    F3539  Springfield   OR         2         7   24:58.3  8:03 17:30:07  60.07      1:35.3     6:41.1  
    6   156 Henry Stricklin         10 M   1/2    M0110  Eugene        OR         3        19   25:48.6  8:19 17:30:11  61.15      0:50.3     7:31.4  
    7    90 Charles Hudson          64 M   1/3    M6064  Dorena        OR         1         1   25:56.8  8:22 17:30:08  64.05      0:08.2     7:39.6  
    8    22 Jay Breslow             43 M   2/2    M4044  Springfield   OR         3         7   26:27.9  8:32 17:30:21  52.78      0:31.1     8:10.7  
    9    76 Steven Grube            60 M   2/3    M6064  Eugene        OR         4        19   26:40.2  8:36 17:30:04  60.12      0:12.3     8:23.0  
   10    75 Kevin Gizara            28 M   1/1    M2529  Eugene        OR         5        19   28:14.0  9:06 17:30:09  45.69      1:33.8     9:56.8  
   11   138 Jonah Phillips           9 M   2/2    M0110  Eugene        OR         6        19   28:26.5  9:10 17:30:07  57.49      0:12.5    10:09.3  
   12    94 Elizabeth Kinevey-Gump  34 F   1/3    F3034  Corvallis     OR         1         2   29:19.4  9:27 17:30:19  50.81      0:52.9    11:02.2  
   13   137 Teresa Page             42 F   1/1    F4044  Eugene        OR         7        19   30:05.5  9:42 17:30:18  51.51      0:46.1    11:48.3  
   14   166 Hope Zima               26 F   1/3    F2529  Eugene        OR         8        19   30:07.5  9:42 17:30:17  49.13      0:02.0    11:50.3  
   15   154 Martie Steigleder       61 F   1/4    F6064  Springfield   OR         4         7   30:20.9  9:47 17:30:08  63.93      0:13.4    12:03.7  
   16   121 Stephanie Lowell        35 F   2/2    F3539  Pleasant Hill OR         1         3   30:53.2  9:57 17:30:20  48.41      0:32.3    12:36.0  
   17    15 Keita Beard             33 F   2/3    F3034  Corvallis     OR         2         2   31:59.7 10:18 17:30:19  46.47      1:06.5    13:42.5  
   18   143 Samantha Riddell        29 F   2/3    F2529  Eugene        OR         9        19   32:06.8 10:21 17:30:13  46.09      0:07.1    13:49.6  
   19   139 Sheryl Phillips         60 F   2/4    F6064  Bandon        OR         1         1   32:19.9 10:25 17:30:15  59.18      0:13.1    14:02.7  
   20   148 Lourdes Sanchez         49 F   2/4    F4549  Eugene        OR        10        19   32:51.8 10:35 17:30:14  50.41      0:31.9    14:34.6  
   21   161 Cheryl Waddington       57 F   1/3    F5559  Coquille      OR         1         1   32:54.1 10:36 17:30:14  55.77      0:02.3    14:36.9  
   22   120 Greig Lowell            61 M   3/3    M6064  Pleasant Hill OR         2         3   33:24.7 10:46 17:30:20  48.44      0:30.6    15:07.5  
   23   152 Sharon Smith            62 F   3/4    F6064  Eugene        OR        11        19   33:49.1 10:54 17:30:09  58.20      0:24.4    15:31.9  
   24    73 Mark Gebhardt           55 M   1/2    M5559  Greeley       CO         1         1   34:26.2 11:06 17:30:06  44.62      0:37.1    16:09.0  
   25   153 Courtney Stalker        31 F   3/3    F3034  Springfield   OR         5         7   35:03.7 11:18 17:30:11  42.26      0:37.5    16:46.5  
   26   150 Isabel Scharn           51 F   1/1    F5054  Eugene        OR        12        19   36:09.8 11:39 17:30:16  46.92      1:06.1    17:52.6  
   27   128 Allene McKnight         56 F   2/3    F5559  Springfield   OR         6         7   40:22.4 13:00 17:30:23  44.83      4:12.6    22:05.2  
   28    57 Shawn Fenneran          56 M   2/2    M5559  Springfield   OR         7         7   41:32.7 13:23 17:30:11  37.31      1:10.3    23:15.5  
   29   157 Tammy Talton            47 F   3/4    F4549  Sutherlin     OR         1         1   43:01.5 13:51 17:30:22  37.65      1:28.8    24:44.3  
   30   130 Don Miller              75 M   1/1    M7579  Eugene        OR        13        19   48:14.8 15:32 17:30:16  39.28      5:13.3    29:57.6  
   31   132 Marilyn Miller          73 F   1/1    F7074  Eugene        OR        14        19   48:19.6 15:34 17:30:16  48.45      0:04.8    30:02.4  
   32   164 Winn Wendell            73 M   1/1    M7074  Junction City OR         1         3   50:11.3 16:10 17:30:18  36.56      1:51.7    31:54.1  
   33   151 Janet Schumacher        60 F   4/4    F6064  Lebanon       OR         1         2   54:15.6 17:28 17:30:13  35.26      4:04.3    35:58.4  
   34   158 Donna Thorp             58 F   3/3    F5559  Lebanon       OR         2         2   54:17.7 17:29 17:30:13  34.26      0:02.1    36:00.5  
   35   134 Samantha Montgomery     26 F   3/3    F2529  Junction City OR         2         3   55:29.7 17:52 17:30:19  26.67      1:12.0    37:12.5  
   36    47 Jen Crenshaw            47 F   4/4    F4549  Junction City OR         3         3   55:38.0 17:55 17:30:18  29.12      0:08.3    37:20.8