2022 Ridgeline Ramble


                                                             Ridgeline Ramble
                           Run Big Trail Series
                         Eugene, OR    05/28/2022
 
                     Results By Eclectic Edge Racing 

                              20K Results          

Place No.   Name                    Ag S Div/Tot  Div   City           St Time      Pace  Start    Ahead Time Leader Ahead  Start    City Place City Total    
===== ===== ======================= == = ======== ===== ============== == ========= ===== ======== ========== ============= ======== ========== ========== 
    1   115 Andrew Steier           31 M   1/6    M3034 Eugene         OR 1:15:55.9  6:07 8:23:51                           8:23:51           1         28 
    2    21 Kyle Carson             37 M   1/4    M3539 Ashland        OR 1:17:52.2  6:16 8:23:49     1:56.3     1:56.3     8:23:49           1          1 
    3    29 Marcus Farris           32 M   2/6    M3034 Redmond        OR 1:23:50.7  6:45 8:23:52     5:58.5     7:54.8     8:23:52           1          1 
    4    66 Co Jones                48 M   1/6    M4549 Eugene         OR 1:28:23.1  7:07 8:23:57     4:32.4    12:27.2     8:23:57           2         28 
    5   132 Tana Kornachuk          42 F   1/4    F4044 Lake Oswego    OR 1:28:29.2  7:08 8:23:57     0:06.1    12:33.3     8:23:57           1          1 
    6    86 Chris Miller            37 M   2/4    M3539 Eugene         OR 1:29:14.5  7:11 8:23:53     0:45.3    13:18.6     8:23:53           3         28 
    7   125 Jamie Whitney           45 M   2/6    M4549 Eugene         OR 1:30:18.8  7:17 8:23:56     1:04.3    14:22.9     8:23:56           4         28 
    8    98 Eliza Rice              26 F   1/2    F2529 Eugene         OR 1:30:45.7  7:19 8:23:57     0:26.9    14:49.8     8:23:57           5         28 
    9    63 Matt Hubaud             32 M   3/6    M3034 Lowell         OR 1:33:34.1  7:32 8:23:53     2:48.4    17:38.2     8:23:53           1          2 
   10   123 Travis Webster          28 M   1/5    M2529 Springfield    OR 1:33:38.2  7:33 8:23:58     0:04.1    17:42.3     8:23:58           1          4 
   11    18 Daniel Cano             23 M   1/4    M2024 Springfield    OR 1:33:40.1  7:33 8:23:56     0:01.9    17:44.2     8:23:56           2          4 
   12   111 Mark Sink               53 M   1/2    M5054 Eugene         OR 1:34:44.6  7:38 8:23:59     1:04.5    18:48.7     8:23:59           6         28 
   13   102 Valerie Sahakian        31 F   1/4    F3034 Eugene         OR 1:34:46.9  7:38 8:23:59     0:02.3    18:51.0     8:23:59           7         28 
   14    61 Justin Hospital         42 M   1/5    M4044 Corvallis      OR 1:35:23.9  7:41 8:24:01     0:37.0    19:28.0     8:24:01           1          2 
   15    93 Beth Pejic              40 F   2/4    F4044 Kingswood      NS 1:35:30.6  7:42 8:23:52     0:06.7    19:34.7     8:23:52           1          1 
   16    76 Stephen Maher           29 M   2/5    M2529 Eugene         OR 1:35:50.2  7:43 8:24:02     0:19.6    19:54.3     8:24:02           8         28 
   17    14 Matthew Brumbaugh       30 M   4/6    M3034 Westfir        OR 1:36:42.8  7:47 8:24:01     0:52.6    20:46.9     8:24:01           1          1 
   18   101 Jesse Saffold           43 M   2/5    M4044 Eugene         OR 1:37:21.4  7:51 8:24:04     0:38.6    21:25.5     8:24:04           9         28 
   19    12 Cody Brooks             22 M   2/4    M2024 Lowell         OR 1:37:58.6  7:54 8:24:08     0:37.2    22:02.7     8:24:08           2          2 
   20    78 Jaime Mariscal          29 M   3/5    M2529 Eugene         OR 1:38:32.0  7:56 8:23:57     0:33.4    22:36.1     8:23:57          10         28 
   21   135 Colin McMillen          46 M   3/6    M4549 Eugene         OR 1:39:44.5  8:02 8:24:00     1:12.5    23:48.6     8:24:00          11         28 
   22   113 Karla Snyder            49 F   1/1    F4549 Creswell       OR 1:40:01.2  8:03 8:23:54     0:16.7    24:05.3     8:23:54           1          1 
   23    42 Michael Guy             36 M   3/4    M3539 Eugene         OR 1:40:13.1  8:04 8:24:03     0:11.9    24:17.2     8:24:03          12         28 
   24   104 Harrison Satterthwaite  26 M   4/5    M2529 Eugene         OR 1:41:56.2  8:13 8:23:55     1:43.1    26:00.3     8:23:55          13         28 
   25    46 Tod Harris              56 M   1/1    M5559 Eugene         OR 1:42:09.3  8:14 8:23:56     0:13.1    26:13.4     8:23:56          14         28 
   26   139 Rachel Stroh            37 F   1/4    F3539 Eugene         OR 1:42:17.0  8:14 8:24:03     0:07.7    26:21.1     8:24:03          15         28 
   27    40 Michelle Gregson        41 F   3/4    F4044 Brownsville    OR 1:42:49.1  8:17 8:24:00     0:32.1    26:53.2     8:24:00           1          2 
   28   100 Stephanie Ross          35 F   2/4    F3539 Hillsboro      OR 1:43:34.4  8:21 8:23:52     0:45.3    27:38.5     8:23:52           1          1 
   29     1 Peter Altman            39 M   4/4    M3539 Kirkland       WA 1:45:35.7  8:30 8:24:03     2:01.3    29:39.8     8:24:03           1          1 
   30    59 Thomas Hoisington       42 M   3/5    M4044 Salem          OR 1:45:41.7  8:31 8:24:05     0:06.0    29:45.8     8:24:05           1          1 
   31    58 Stuart Hoisington       42 M   4/5    M4044 Tacoma         WA 1:45:42.7  8:31 8:24:04     0:01.0    29:46.8     8:24:04           1          1 
   32    89 Kane Nixon              20 M   3/4    M2024 Turner         OR 1:46:23.4  8:34 8:23:53     0:40.7    30:27.5     8:23:53           1          1 
   33   119 Tyler Upton             27 M   5/5    M2529 Albany         OR 1:46:42.4  8:36 8:24:07     0:19.0    30:46.5     8:24:07           1          2 
   34     8 Diego Banuelos          23 M   4/4    M2024 Springfield    OR 1:47:03.0  8:37 8:24:05     0:20.6    31:07.1     8:24:05           3          4 
   35    11 Todd Bosworth           64 M   1/2    M6064 Eugene         OR 1:50:04.7  8:52 8:23:57     3:01.7    34:08.8     8:23:57          16         28 
   36    19 Jason Carman            49 M   4/6    M4549 Veneta         OR 1:50:58.7  8:56 8:23:59     0:54.0    35:02.8     8:23:59           1          1 
   37    33 Tyler Franklin          34 M   5/6    M3034 Lyons          OR 1:51:19.1  8:58 8:23:56     0:20.4    35:23.2     8:23:56           1          1 
   38    36 Jason Gast              48 M   5/6    M4549 Eugene         OR 1:51:46.0  9:00 8:24:02     0:26.9    35:50.1     8:24:02          17         28 
   39    10 Sheila Bonkoski         35 F   3/4    F3539 Eugene         OR 1:51:47.9  9:00 8:23:48     0:01.9    35:52.0     8:23:48          18         28 
   40    49 Jacob Havner            33 M   6/6    M3034 Oakridge       OR 1:52:01.3  9:01 8:24:09     0:13.4    36:05.4     8:24:09           1          2 
   41    69 Beth Leavitt            26 F   2/2    F2529 Bend           OR 1:52:05.8  9:02 8:24:04     0:04.5    36:09.9     8:24:04           1          1 
   42   107 Mike Shaver             53 M   2/2    M5054 Eugene         OR 1:53:39.8  9:09 8:24:14     1:34.0    37:43.9     8:24:14          19         28 
   43    72 Pete Linscott           43 M   5/5    M4044 Eugene         OR 1:54:48.4  9:15 8:24:11     1:08.6    38:52.5     8:24:11          20         28 
   44   103 Samantha Sapaugh        30 F   2/4    F3034 Albany         OR 1:59:52.1  9:39 8:24:01     5:03.7    43:56.2     8:24:01           2          2 
   45   110 Rena Simpson            56 F   1/1    F5559 Bandon         OR 2:00:39.0  9:43 8:24:03     0:46.9    44:43.1     8:24:03           1          1 
   46    74 Gina Lucero             44 F   4/4    F4044 Eugene         OR 2:04:39.1 10:02 8:24:13     4:00.1    48:43.2     8:24:13          21         28 
   47    79 James Markus            62 M   2/2    M6064 Cottage Grove  OR 2:05:37.4 10:07 8:24:20     0:58.3    49:41.5     8:24:20           1          1 
   48    73 Lisa Logsdon            50 F   1/4    F5054 Brownsville    OR 2:05:51.5 10:08 8:23:59     0:14.1    49:55.6     8:23:59           2          2 
   49    94 Jen Phillips            54 F   2/4    F5054 Eugene         OR 2:07:19.8 10:15 8:24:10     1:28.3    51:23.9     8:24:10          22         28 
   50   120 Grace Van Ness          24 F   1/1    F2024 Oakridge       OR 2:09:00.6 10:23 8:24:13     1:40.8    53:04.7     8:24:13           2          2 
   51    23 Claire Cauthorn         30 F   3/4    F3034 Tualatin       OR 2:09:02.8 10:24 8:24:06     0:02.2    53:06.9     8:24:06           1          1 
   52    97 Beki Reis-Montgomery    61 F   1/1    F6064 Eugene         OR 2:09:26.3 10:25 8:24:06     0:23.5    53:30.4     8:24:06          23         28 
   53   121 Danielle Vinson         32 F   4/4    F3034 Eugene         OR 2:12:11.9 10:39 8:24:12     2:45.6    56:16.0     8:24:12          24         28 
   54    15 Tanya Bunson            51 F   3/4    F5054 Eugene         OR 2:20:05.5 11:17 8:24:11     7:53.6  1:04:09.6     8:24:11          25         28 
   55   133 Bill Martin             48 M   6/6    M4549 Eugene         OR 2:24:02.4 11:36 8:24:09     3:56.9  1:08:06.5     8:24:09          26         28 
   56   134 Michelle Martin         50 F   4/4    F5054 Coburg         OR 2:24:05.0 11:36 8:24:07     0:02.6  1:08:09.1     8:24:07           1          1 
   57     3 Emilie Anderson         37 F   4/4    F3539 Corvallis      OR 2:25:16.7 11:42 8:24:06     1:11.7  1:09:20.8     8:24:06           2          2