2018 Aquafina OTC Butte To Butte


                                                                                                   
                        Aquafina OTC Butte To Butte
                        10K Run / 5K Run / 4M Walk
                         Eugene, OR    07/04/2018
 
                     Results By Eclectic Edge Racing 

                          10K Results - OTC Members

Place Name                    Ag S Div/Tot  Div    City            St Time      Pace     
===== ======================= == = ======== ====== =============== == ========= ===== 
    1 Justin Banks            37 M   1/6    M3539  Eugene          OR   32:43.5  5:16 
    2 Joshua Gordon           43 M   1/6    M4044  Eugene          OR   33:17.3  5:22 
    3 Matt Dodd               35 M   2/6    M3539  Eugene          OR   34:37.0  5:35 
    4 Philip Pfanner          38 M   3/6    M3539  Eugene          OR   38:19.6  6:11 
    5 Brittany Petersen       28 F   1/6    F2529  Springfield     OR   39:07.8  6:18 
    6 Nathan Westlake         34 M   1/4    M3034  Eugene          OR   39:28.2  6:22 
    7 Weston Petewon          24 M   1/1    M2024  Salem           OR   40:40.2  6:33 
    8 Jonathan Lanning        30 M   2/4    M3034  Springfield     OR   40:51.0  6:35 
    9 Lauren Worth            41 F   1/11   F4044  Butler          NJ   41:15.4  6:39 
   10 Nick Frost              36 M   4/6    M3539  Eugene          OR   41:43.9  6:43 
   11 Jacob Powell            16 M   1/4    M1519  Eugene          OR   42:40.0  6:52 
   12 Jim Christian           58 M   1/9    M5559  Springfield     OR   42:43.8  6:53 
   13 Ryan Petersen           28 M   1/3    M2529  Springfield     OR   42:55.0  6:55 
   14 Evan Poulsen            13 M   1/5    M1114  Eugene          OR   43:14.7  6:58 
   15 Erin Duncan             19 F   1/5    F1519  Eugene          OR   44:36.6  7:11 
   16 Chance Zimmerlee        37 M   5/6    M3539  Eugene          OR   44:41.6  7:12 
   17 Alexander Schwarzkopf   42 M   2/6    M4044  Eugene          OR   45:03.9  7:16 
   18 Ben Coutant             58 M   2/9    M5559  Eugene          OR   45:11.7  7:17 
   19 Alexa Hague             17 F   2/5    F1519  Ashland         OR   45:24.4  7:19 
   20 Colin Willis            57 M   3/9    M5559  Eugene          OR   46:37.8  7:31 
   21 Richard Clark           64 M   1/5    M6064  Eugene          OR   47:12.6  7:36 
   22 Jin Plummer             45 M   1/9    M4549  Springfield     OR   48:17.8  7:47 
   23 Lucky Warwick           57 M   4/9    M5559  Dexter          OR   48:23.5  7:48 
   24 John Barry              66 M   1/4    M6569  Eugene          OR   48:37.1  7:50 
   25 Charles Hudson          60 M   2/5    M6064  Dorena          OR   48:43.9  7:51 
   26 Jeff Cook               51 M   1/9    M5054  Eugene          OR   48:48.4  7:52 
   27 Ryan Duncan             16 M   2/4    M1519  Eugene          OR   48:52.9  7:52 
   28 Katie Zimmerlee         35 F   1/5    F3539  Eugene          OR   49:05.4  7:54 
   29 Milan Hague             15 F   3/5    F1519  Ashland         OR   49:06.8  7:55 
   30 John Russell            52 M   2/9    M5054  Eugene          OR   49:27.7  7:58 
   31 John Hall               61 M   3/5    M6064  Eugene          OR   50:00.6  8:03 
   32 Meredith Mills          44 F   2/11   F4044  Eugene          OR   50:13.7  8:05 
   33 Edward Baumgart         47 M   2/9    M4549  Eugene          OR   50:26.4  8:08 
   34 Laura Lee McIntyre      42 F   3/11   F4044  Springfield     OR   50:28.4  8:08 
   35 Nancy Gissel            59 F   1/9    F5559  Eugene          OR   50:39.7  8:10 
   36 Richard Taylor          54 M   3/9    M5054  Eugene          OR   50:46.8  8:11 
   37 Michael Hampton         48 M   3/9    M4549  McMinnville     OR   50:49.9  8:11 
   38 Patrick Mucker          42 M   3/6    M4044  Eugene          OR   51:02.9  8:13 
   39 Michelle Bassett        54 F   1/5    F5054  Eugene          OR   51:33.9  8:18 
   40 Tom Pattee              52 M   4/9    M5054  Springfield     OR   51:49.7  8:21 
   41 Violet Powell           16 F   4/5    F1519  Eugene          OR   51:52.4  8:21 
   42 Doug Gallagher          45 M   4/9    M4549  Eugene          OR   51:56.0  8:22 
   43 Boyana Norris           45 F   1/6    F4549  Eugene          OR   51:58.4  8:22 
   44 Aram Arvizu             33 M   3/4    M3034  Eugene          OR   52:55.2  8:31 
   45 Lindsay Marcum          25 F   2/6    F2529  Eugene          OR   53:00.4  8:32 
   46 Eric Gough              47 M   5/9    M4549  Eugene          OR   53:05.5  8:33 
   47 Everett Gough           11 M   2/5    M1114  Eugene          OR   53:06.4  8:33 
   48 Jerry Stromme           57 M   5/9    M5559  Eugene          OR   53:15.5  8:35 
   49 Terry Bradetich         57 M   6/9    M5559  Springfield     OR   53:24.6  8:36 
   50 Caleb Plummer           19 M   3/4    M1519  Springfield     OR   53:29.5  8:37 
   51 Kelly Bosch             42 F   4/11   F4044  Eugene          OR   53:29.6  8:37 
   52 Cindy Smith             56 F   2/9    F5559  Springfield     OR   53:32.3  8:37 
   53 Julia Frantz            32 F   1/4    F3034  Eugene          OR   54:07.1  8:43 
   54 Doris Tai               59 F   3/9    F5559  Eugene          OR   54:11.7  8:44 
   55 Derek French            52 M   5/9    M5054  Springfield     OR   54:32.2  8:47 
   56 Ron Neumann             56 M   7/9    M5559  Eugene          OR   54:35.4  8:48 
   57 Teresa Bowen            55 F   4/9    F5559  Eugene          OR   54:45.4  8:49 
   58 Tom Klotter             55 M   8/9    M5559  Eugene          OR   54:48.1  8:50 
   59 Molly Blancett          35 F   2/5    F3539  Eugene          OR   54:51.0  8:50 
   60 Josh Mitchell           29 M   2/3    M2529  Eugene          OR   55:17.3  8:54 
   61 Linda Zang              59 F   5/9    F5559  Coburg          OR   55:34.5  8:57 
   62 Kate Lange              55 F   6/9    F5559  Eugene          OR   55:52.2  9:00 
   63 Tammy Hines             58 F   7/9    F5559  Eugene          OR   55:56.4  9:01 
   64 Randall Hledik          67 M   2/4    M6569  Eugene          OR   56:23.2  9:05 
   65 Jennifer Gamache        44 F   5/11   F4044  Monroe          OR   56:24.1  9:05 
   66 Justin Crowe            27 M   3/3    M2529  Eugene          OR   56:39.1  9:08 
   67 Jadd Gamby              14 M   3/5    M1114  Medford         OR   56:57.1  9:10 
   68 Charlie Skoog           66 M   3/4    M6569  Eugene          OR   58:07.9  9:22 
   69 Jeff Lange              52 M   6/9    M5054  Eugene          OR   58:24.2  9:24 
   70 Tony Ginder             33 M   4/4    M3034  Albany          OR   58:31.5  9:26 
   71 Daniel Guzman           47 M   6/9    M4549  Eugene          OR   58:38.1  9:27 
   72 Lindsay Marean          46 F   2/6    F4549  Eugene          OR   58:44.9  9:28 
   73 Katria Mertz            49 F   3/6    F4549  Eugene          OR   58:45.8  9:28 
   74 Lucia Villalobos        12 F   1/2    F1114  Eugene          OR   59:03.6  9:31 
   75 Roger Coleman           50 M   7/9    M5054  Eugene          OR   59:19.1  9:33 
   76 Bethany Cochran         12 F   2/2    F1114  Eugene          OR   59:24.7  9:34 
   77 Susan Staffel           68 F   1/3    F6569  Springfield     OR 1:00:02.4  9:40 
   78 Colin McArthur          41 M   4/6    M4044  Eugene          OR 1:00:21.3  9:43 
   79 Mario B Perez           50 M   8/9    M5054  Eugene          OR 1:00:50.4  9:48 
   80 Tricia Duncan           48 F   4/6    F4549  Eugene          OR 1:00:59.7  9:49 
   81 Barbara Hazen           72 F   1/2    F7074  Eugene          OR 1:01:59.1  9:59 
   82 Alison Dodd             31 F   2/4    F3034  Eugene          OR 1:02:07.6 10:00 
   83 Kim Coleman             54 F   2/5    F5054  Eugene          OR 1:02:42.9 10:06 
   84 Mandy Robison           40 F   6/11   F4044  Eugene          OR 1:03:33.8 10:14 
   85 Kathleen Birkholz       51 F   3/5    F5054  Eugene          OR 1:03:43.4 10:16 
   86 Carrie Ellison          40 F   7/11   F4044  Eugene          OR 1:03:51.3 10:17 
   87 Danuel Hamlin           40 M   5/6    M4044  Medford         OR 1:04:06.2 10:19 
   88 Joby Patterson          76 F   1/1    F7579  Eugene          OR 1:04:13.9 10:21 
   89 Otto Radke              48 M   7/9    M4549  Eugene          OR 1:04:20.7 10:22 
   90 Michael Richardson      54 M   9/9    M5054  Eugene          OR 1:04:25.8 10:23 
   91 Kent Godfrey            44 M   6/6    M4044  Eugene          OR 1:04:26.3 10:23 
   92 Bridget Byfield         60 F   1/2    F6064  Eugene          OR 1:04:55.0 10:27 
   93 Kai Xue Land            12 M   4/5    M1114  Eugene          OR 1:05:43.3 10:35 
   94 David Wilkins           74 M   1/1    M7074  Eugene          OR 1:06:07.8 10:39 
   95 Jani Selven             57 F   8/9    F5559  Eugene          OR 1:06:15.3 10:40 
   96 Rob Selven              58 M   9/9    M5559  Eugene          OR 1:06:16.7 10:40 
   97 Angela Gorman           54 F   4/5    F5054  Springfield     OR 1:06:37.8 10:44 
   98 Ron Williams            69 M   4/4    M6569  Eugene          OR 1:07:46.4 10:55 
   99 Oscar Martinez          47 M   8/9    M4549  Junction City   OR 1:07:49.8 10:55 
  100 Nicole Martinez         32 F   3/4    F3034  Junction City   OR 1:07:51.1 10:56 
  101 Jean Cordova            59 F   9/9    F5559  Eugene          OR 1:07:52.8 10:56 
  102 Marci Rigby             36 F   3/5    F3539  Eugene          OR 1:08:53.3 11:06 
  103 Chelsea Smith           28 F   3/6    F2529  Eugene          OR 1:09:42.4 11:14 
  104 Kate Becker             35 F   4/5    F3539  Eugene          OR 1:09:44.1 11:14 
  105 Ashley Petsch           27 F   4/6    F2529  Eugene          OR 1:11:35.3 11:32 
  106 Daren Kendrick          46 M   9/9    M4549  Eugene          OR 1:11:43.6 11:33 
  107 Becky Perez             50 F   5/5    F5054  Eugene          OR 1:11:50.7 11:34 
  108 Sydney Perez            27 F   5/6    F2529  Eugene          OR 1:11:53.9 11:35 
  109 Marcy Mitchell          25 F   6/6    F2529  Eugene          OR 1:12:30.8 11:41 
  110 Hannah Becker            8 F   1/1    F0510  Eugene          OR 1:12:40.9 11:42 
  111 Marilyn Gamby           41 F   8/11   F4044  Medford         OR 1:13:02.5 11:46 
  112 Jolinda Smith           49 F   5/6    F4549  Eugene          OR 1:14:53.0 12:04 
  113 Gayle Proudfoot         72 F   2/2    F7074  Eugene          OR 1:16:09.2 12:16 
  114 Chris Watkin            38 M   6/6    M3539  Eugene          OR 1:16:32.8 12:20 
  115 Andrea Webb             35 F   5/5    F3539  Eugene          OR 1:17:23.2 12:28 
  116 Randy Prince            64 M   4/5    M6064  Euegne          OR 1:18:00.2 12:34 
  117 Janet Strand            40 F   9/11   F4044  Eugene          OR 1:18:16.9 12:36 
  118 Shelby Klarr            44 F  10/11   F4044  Albany          OR 1:18:21.0 12:37 
  119 Sarah Cochran           40 F  11/11   F4044  Eugene          OR 1:21:18.7 13:06 
  120 Janet Heinonen          67 F   2/3    F6569  Eugene          OR 1:21:29.2 13:07 
  121 Marjean Yates           62 F   2/2    F6064  Eugene          OR 1:22:05.4 13:13 
  122 Edith Baumgart          45 F   6/6    F4549  Eugene          OR 1:23:29.4 13:27 
  123 Denyse Roehl            69 F   3/3    F6569  Eugene          OR 1:30:07.4 14:31 
  124 Peyton Hamlin           16 M   4/4    M1519  Medford         OR 1:33:39.8 15:05 
  125 Owen Strand             12 M   5/5    M1114  Eugene          OR 1:33:39.9 15:05 
  126 Jon Buerstatte          61 M   5/5    M6064  Eugene          OR 1:35:12.8 15:20 
  127 Camille Westlake        33 F   4/4    F3034  Eugene          OR 1:44:29.6 16:49 
  128 Abigail Strand          15 F   5/5    F1519  Eugene          OR 1:53:09.1 18:13 
  129 Bonser Strand           10 M   1/1    M0510  Eugene          OR 1:53:10.2 18:13